Odetchnij głęboko
...
i znajdź coś dla siebie

Joga
dla kobiet

Tworząc te zajęcia czerpię inspirację z rożnych źródeł, po to aby uwolnić kobiecy potencjał i kreatywność. Są to moje autorskie zajęcia, stworzone na podstawie własnych doświadczeń w pracy zarówno z ciałem, jak i wnętrzem. Jest to połączenie hatha jogi, vinyasy, jogi regeneracyjnej, tantrycznej, Qi Gong. W czasie zajęć będziemy zwracać szczególną uwagę na mięśniami dna miednicy (MDM). Dzięki pracy z tą strefą nauczysz się świadomie używać MDM, poprawisz swoją postawę i sprawność, wzbogacisz życie intymne. Zyskasz większą elastyczność, pewność siebie, uwolnisz napięcia zgromadzone w ciele i umyśle. Każde zajęcia to niepowtarzalne doświadczenie w gronie wspaniałych kobiet.

Joga
Vinyasa

Czym jest Vinyasa Joga?
Vinyasa jest dynamiczną formą Jogi, polegającą na płynnym przechodzeniu z jednej asany (pozycji) do kolejnej. Niemalże każdy ruch wykonywany jest z pełną świadomością oraz synchronizacją z oddechem. Połączenie intencji, świadomego ruchu oraz oddechu w sekwencję tworzy tzw. „flow”. Gładkie, płynne przejścia sprawiają, że Vinyasa jest rodzajem medytacji w ruchu lub też swoistego tańca. Ta forma Jogi obfituje zarówno w ilość jak i różnorodność asan. Daje to możliwość tworzenia kreatywnych sekwencji i stworzenia swojego własnego, unikalnego stylu.
Co daje Vinyasa?
Vinyasa to przede wszystkim mobilność i dynamika, a jednocześnie stabilność i elastyczność. Dbamy o mobilność w stawie skokowym i biodrowym, obręczy barkowej, piersiowym odcinku kręgosłupa. Wzmacniamy właściwie całe ciało: nadgarstki, ramiona, barki, tzw. core, uda, mięśnie grzbietu. Dzięki świadomym i dynamicznym przyjściom z jednej pozycji do drugiej, wzmacniamy i uelastyczniamy anatomiczne taśmy powięzione, dzięki czemu dbamy o nasze stawy i więzadła.
Dla kogo?
Vinyasa jest doskonała dla osób lubiących dynamiczne formy ruchu. Świetnie się sprawdzi u sportowców, jako dopełnienie treningów oraz osób pragnących zadbać o optymalną formę swoich stawów i więzadeł.

primal & yin

Czym jest Primal Joga?


W tłumaczeniu z angielskiego Primal znaczy pierwotny. Czym są pierwotne wzorce ruchowe? Wystarczy spojrzeć na małe dzieci, żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie. Pierwsze kilka lat życia dziecka to nieustanna eksploracja otoczenia poprzez bezpośrednie doświadczenie, m.in. intuicyjny ruch. Dzieci dużo czasu spędzają w swobodnym skłonie czy też przysiadzie,sporo również na czterech kończynach. Z czasem, gdy idziemy do szkoły zaczynamy zapominać o tych intuicyjnych wzorcach. Z myślą o powrocie do tych pierwotnych ruchów powstały takie formy jak Primal Movement czy Animal Flow. Istotą tych technik jest powrót do naturalnych, zdrowych i intuicyjnych sposobów poruszania. Praktyki te są mocno uziemiające, gdyż dużo przebywamy na czterech „łapkach” oraz naśladujemy ruchy zwierząt. Primal joga z kolei jest połączeniem Vinyasy (jogi dynamicznej) z elementami tychże pierwotnych form. Podczas tych zajęć będziemy dużo przebywać na czterech, przypomnimy sobie naturalne ruchy z czasów dziecięcych. Będzie dużo dynamiki, mobilności, będą elementy zaczerpnięte ze sztuk walki, ale też czas na intuicyjny, zupełnie swobodny flow. Ta część zajęć będzie więc emanacją energii męskiej- Yang. Natomiast druga część praktyki odbędzie się pod znakiem energii żeńskiej- Yin.


Czym jest Yin Joga?

W pewnym sensie jest przeciwieństwem dynamicznej jogi, nastawionej na ruch i działanie. Yin joga jest nastawiona na bezruch i cierpliwe trwanie. Istotą tego nurtu jest znalezienie swojego własnego miejsca w pozycji (na granicy strefy komfortu) i trwanie w niej conajmiej 3 minuty.

Wszystkie zajęcia trwają 75 minut.

Joga
regeneracyjna

Jest to praktyka wypełniona relaksem, łagodnością, odpuszczaniem, powolnym tempem, cierpliwym trwaniem . W poszczególnych pozycjach (głównie lezących i siedzących) wykonywanych z pomocą rożnego rodzaju akcesoriów (poduszek, koców, klocków, wałków) będziemy trwać od 3 do 5 minut. W ten wprowadzimy ciało w stan głębokiego relaksu. To z kolei pozwoli na wprowadzenie umysłu w medytacyjny stan, odprężenie i odpuszczenie. Wszystko to będziemy wykonywać z pomocą świadomego oddechu, który pozwoli na uwolnienie nagromadzonych w ciągu tygodnia napięć. Dla kogo? Dzięki swojej łagodności joga regeneracyjna jest dobra właściwie dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Szczególnie pomocna może się okazać dla osób, które borykają się z problemami zwyrodnieniowymi stawów. Z doświadczenia wiem również, że pomaga osobom cierpiącym na rwę kulszową oraz bóle kręgosłupa wynikające m.in. z siedzącego trybu pracy.

Joga
czakralna

Czakry to ośrodki energetyczne, które

pobierają, przetwarzają i przechowują energię życiową. Czakr jest bardzo wiele, ale najbardziej znane jest 7 głównych czakr zlokalizowanych wzdłuż kręgosłupa (z tymi ośrodkami będziemy pracować). Gdy czakry funkcjonują prawidłowo, przepływ energii w ciele jest zharmonizowany. Człowiek wtedy jest w optymalnym zdrowiu na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Często jest jednak tak, iż czakry nie pracują prawidłowo – tworzą się wtedy blokady, niedobory, czasami również nadwyżki energetyczne, ogólnie rzecz ujmując- brak równowagi. Ta dysharmonia w czakrach może manifestować się w subtelny sposób, w psychice i emocjach. Dla przykładu: blokada w czakrze gardła, może się objawić niemożliwością prostego i zrozumiałego komunikowania się ze światem, nieumiejętnością słuchania innych, poczuciem : „nie mam prawa do wyrażania własnej opinii”, uczuciem braku zrozumienia, gadatliwością. Ta sama blokada na poziomie fizycznym może zamanifestować się w postaci zaburzeń hormonalnych związanych z gruczołem tarczycy lub nawracającymi infekcjami gardła i uszu.

Każde zajęcia będą poświęcone

innej czakrze i pracy z nią. Będziemy używać technik oddechowych, asan (pozycji ciała), mantr, mudr oraz afirmacji, aby zharmonizować działanie poszczególnych ośrodków. Zyskasz więc praktyczną wiedzę o tym jak harmonizować swoje czakry i dzięki temu poprawić jakość swojego życia.

JOga to styl bycia

Rozwijamy naszą pasję bezustannie. W przyszłości pojawią się tutaj jeszcze inne zajęcia, być może te dedykowane właśnie dla Ciebie. Jeśli chcesz do nas dołączyć,  cieszyć się harmonią ciała i umysłu, nauczyć się trudnej sztuki relaksu oraz poczuć jak wypełnia Cię pozytywna energia, to przywitamy Cię z ogromną radością!

Odkrywaj z nami świat JOGI.